WhatsApp
GİRİŞ / KAYIT 
Ara
HURMA'NIN FAYDALARIHURMA'NIN FAYDALARI

Hurmanın vücudunuz için pek çok faydası vardır, örneğin: kilo almak, sindirim sisteminizin sağlığını iyileştirmek ve diğerleri.İşte hurmanın vücut için faydaları hakkında tüm detaylar.

Hurma, sindirim sürecini düzenleyen ve vücuda birçok besin sağlayan, medeni ve dini değeri olan en yararlı tatlı yiyeceklerden biridir, peki hurmanın faydaları nelerdir? Besin değeri nedir?

Hurmanın vücudunuz için sağlığa faydaları

Hurmalar, çok sayıda vitamin, (A,B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K,) Mineral (Kalsiyum, Demir, Magnezyum, Manganez, Fosfor, Potasyum, Sodyum, Çinko) ve sağlık için gerekli unsurları içerdikleri için ideal bir besindir ve bu, neredeyse günlük olarak popülerliklerini ve yaygın kullanımlarını açıklamaktadır.

Vücudun çeşitli bölgelerinin sağlığını korumak için hurmanın birçok faydası vardır ve bu faydaların en önemlileri şunlardır:

Sindirim sağlığını teşvik edin

Hurmalar, hem çözünür hem de çözünmez diyet liflerinin zengin bir kaynağı olduğundan, sindirim sisteminin sağlığını ve işleyişini teşvik etmede ve aşağıdaki gibi bazı bağırsak rahatsızlıklarını önlemede kesinlikle bir role sahip olacaklardır.

Kabızlığı önleyerek ve ishali tedavi ederek bağırsak hareketini iyileştirmek.

Antibakteriyel özellikleri ve bağırsakta faydalı bakterilerin büyümesini uyarmadaki rolü nedeniyle bağırsak ve kolon enfeksiyonlarının önlenmesi.

Hemoroitlerin ve sindirim sistemi kanserlerinin önlenmesi.

Diş minesinin sağlığını korumak ve diş çürümesini önlemek.

Anemi tedavisi

Hurmalar demir de dahil olmak üzere pek çok mineral için mükemmel bir kaynaktır ve hurmanın demir eksikliği anemisinin tedavisinde iyi bir rol oynamasını sağlar ve demir vücuda enerji sağlamaya ve aneminin neden olduğu yorgunluktan kurtulmaya yardımcı olur.

Vücuda enerji sağlayın

Bir tarih karbonhidratlar ve bu gibi doğal şekerler, yüksek bir yüzdesini içerir: glikoz, sukroz ve fruktoz, enerji, yükseltme, kan şekeri seviyeleri ile vücut hepsini sağlayan ve sporcular için ideal ve uygun bir ön çalışma snek olabilir.

Sağlıklı bir sinir sistemini teşvik edin

Hurma, sinir sistemi ve beynin işleyişi için önemli ve gerekli olan bir grup vitamin içerir. Hurmanın yüksek glikoz içeriği, ana enerji kaynağı olduğu için beynin çalışması için gereklidir.

Hurma, sinirlerin daha etkili çalışmasına yardımcı olan potasyum içerir.Ayrıca, hurmaların bileşenleri uyanıklığı, hızlı zekayı ve çeşitli uyaranlara tepkiyi artırır.

Sağlıklı bir kalbi koruyun

Hurmalar, kalbin çalışması için önemli olan potasyum ve magnezyum kaynağı oldukları için kalp sağlığı için çok faydalıdır ve diyet lifindeki hurmaların zenginliği, zararlı kolesterol (LDL) seviyelerini düşürmede rol oynamasını sağlar. Vücut, felç (İnme) ve nöbetlerin önlenmesinde rol oynar, kardiyomiyopati ve ateroskleroz.

Antienflamatuvar

Hurmanın faydaları arasında magnezyum, kükürt ve antioksidan bakımından zengin olması, anti-enflamatuar etkilere sahip olmasıdır.

Serbest radikallere bağlı stres oksidasyonu ile mücadelenin bir sonucu olarak kalp hastalığı , artrit, Alzheimer hastalığı, arterit ve gastrointestinal enfeksiyon olasılığını azaltmada rolü olduğu görülmüştür.

Kan basıncının kontrolü

Hurma, zengin bir potasyum kaynağıdır ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olan magnezyumun yanı sıra vücuttaki sıvı dengesini korumak ve kan basıncını kontrol etmek için önemli bir unsurdur.

Şeker hastaları için faydalıdır

Hurmanın glikoz, sukroz ve fruktoz gibi yüksek karbonhidrat ve basit şeker kaynağı olmasına rağmen, şeker hastaları bunları ölçülü olarak yiyebilir ve genellikle şeker hastalarının hesaplanan beslenme planının bir parçası olarak hurma yemeleri önerilir. bir doktora danışmak.

Kemik sağlığına iyi gelir

Hurmanın kemik sağlığı ve osteoporoz ve osteoporozun önlenmesi için birçok faydası vardır çünkü tarihler selenyum, bakır ve manganez gibi kemik büyümesi ve bakımı için önemli unsurlar içerir.

Çocuk sağlığı için önemli

Hurmalar, yumuşak, kolay sindirilebilen, lif ve çocuk için faydalı besinler bakımından zengin bir besindir ve yumuşaklığı nedeniyle çocuğun sütten kesilmesi sırasında ve diş çıkarmanın erken dönemlerinde kullanılabilir ancak ihtiyaca dikkat edilmelidir Çocuğun dişlerini yedikten sonra iyice temizlemek, böylece diş çürümesi olmaz.

Cinsel sağlığa iyi gelir

Hurmanın, cinsel yeteneğin artmasında ve kısırlığa yol açabilecek bazı cinsel bozuklukların tedavisinde rol oynadığı ve tarihlerin vücuda sağladığı gerçeğine ek olarak tarihlerin sperm sayısını artırmada ve hareketliliklerini geliştirmede rolü olduğu bulunmuştur. hücrelere enerji sağlamak ve ereksiyon yeteneğini artırmak için gerekli olan basit şeker kaynakları.

Bu konuda hurmalardan yararlanmayı arzuluyorsanız, yatmadan önce bal ile tatlandırılmış sütle hurma yemenizi tavsiye ederiz ve farkı göreceksiniz.

Hurma içeriklerinin diğer faydaları

Hurma tohumu, kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olan, sağlıklı saçı destekleyen ve kaşları güçlendiren proteinler ve yağlara ek olarak diyet liflerinin ve güçlü antioksidanların önemli unsurları açısından zengin olduğu için meyvenin kendisinden daha az önemli değildir.

Sabah hurmanın faydaları

Hurmanın pek çok faydasını elde etmek için yemek yeme tarihleri ​​için sabah en iyi dönem olabilir, bunlardan bazılarına aşağıda değiniyoruz:

Bir vücudun hayati fonksiyonları için önemli vitamin ve minerallerin kaynağı ve enerji ile vücut sağlamak sabah.
Kan şekeri seviyesini yükselten doğal bir basit şeker kaynağı.
Sindirim sistemini desteklemek için gerekli olan önemli bir lif kaynağıdır ve bu, gün boyunca kendinizi tatmin ve tok hissetmenize yardımcı olur.
Gün boyunca çeşitli aktiviteler sırasında dinlenmeye ve odaklanmaya yardımcı olmak.

Ramazan ayında hurmanın faydaları

Gün batımından hemen sonra ve uzun saatler oruç tuttuktan sonra hurma yemeye başlamanın vücudunuz için birçok faydası vardır ve kahvaltıya hurma ile başlamanın avantajları aşağıdaki gibidir:

Kan şekerini yükselten ve yemekten hemen sonra vücudunuza doğrudan enerji sağlayan flukoz, sukroz ve fruktoz gibi sindirimi ve emilmesi kolay basit doğal şekerler içerir.
Vücudunuzu sonraki öğünler için hazırlar. Sizi bağırsak hastalıklarından korur.

Fitness için faydaları

Kilo almak veya vermek için, her iki durumda da nasıl kullanıldığı aşağıda açıklanmıştır:

Kilo alımı için hurmanın faydaları

Kilo almayı hedefleyen ve yüksek kalori alımı gerektiren sağlıklı beslenme seçenekleri listesindeki en iyi yiyecek seçeneklerinden biri olabilir.

Bunun nedeni proteinler, vitaminler ve temel minerallerin yanı sıra yüksek karbonhidrat ve kalori içeriğidir. Bir kilogram hurma vücuda yaklaşık 3000 kalori sağlar.

Kilo kaybı için hurmanın faydaları

Düşük kan şekerinin açlığı uyardığı ve basit şekerler açısından zengin hurmalar yerken midede dolgunluk ve tokluk hissi uyandırıldığından ve bu nedenle kaçınma hissi uyandırıldığından, birçok kilo verme diyeti, diyetlerine hurmaların dahil edilmesine bağlıdır. Çok miktarlarda yemek yemekten.

Buna ek olarak, hurmalar, mideyi doldurmaya yardımcı olan ve böylece tok hissettiren yüksek lif içeriği ile karakterize edilir, bazı araştırmalar yüksek lifli gıdaların alımını artırmak ile bel çevresini azaltmak arasında bir ilişki bulmuştur. hurmaları kullanabilir ve tokluk hissini arttırmak için kalori ve uygun miktarlarda sağlıklı bir diyete dahil edebilir ve vücuda enerji sağlayabilir.

Hurmanın besin değeri

Her 100 gram hurma, selenyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır ve folik asit ve B5 vitamini gibi çeşitli vitaminler gibi temel elementler açısından zengin olmasının yanı sıra yaklaşık 277 kalori içerir.

Aşırı tüketildiğinde yan etkileri

Hurmanın birçok faydasına rağmen bol tüketilmesi bazı yan etkilere neden olabilir ve bunlardan aşağıda bahsediyoruz:

Özellikle dişler temizlenmemişse diş çürükleri.
Şeker hastaları için yüksek kan şekeri seviyeleri.
İshal, şişkinlik ve mide ağrısı.
Kilo artışı.
E-MARKET

TÜM ÜRÜNLER
DÖKME HURMA
TAZE HURMA SUKKARİ RUTAP
VAKUMLU HURMA SUKKARİ VAKUM
MAYALANMIŞ HURMA SUKKARİ MECROŞ
HURMA PEKMEZİ & CEZERYESİ
HEDİYELİK HURMA

ÜRÜNLERİMİZ

TAZE YAŞ HURMA
VAKUM HURMA
TAZE KOLİ HURMA
İŞLENMİŞ HURMA
HEDİYELİK HURMA
TOPTAN HURMA

HURMA HAKKINDA

HURMA BLOG
HURMA MEYVESİ
HURMA ÇEŞİTLERİ
HURMA'NIN FAYDALARI
BEBEĞİNİZ İÇİN HURMA
BESLENME VE DİYETTE HURMA

İLETİŞİM

İLETİŞİM VE ULAŞIM
ŞİRKET BİLGİLERİ
BANKA HESAP NUMARALARI
WHOLESALE DATE SALES

SOSYAL MEDYA

Facebook Instagram Youtube Twitter 
ABONE OLUN

Yeni ürünler ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için mail adresinizi ekleyiniz!

E-Mail adresinizi aşağıdaki kutuya giriniz.
Valid XHTML 1.0 Transitional © 2020 by tamrhurma.com
 Gizlilik & Güvenlik
Yukarı