YENİLE
GİRİŞ / KAYIT 
Ara
BESLENME VE DİYETTE HURMABESLENME VE DİYETTE HURMA

Karbonhidratlar ve doğal şekerler barındıran, enerji oranı yüksek, doyurucu bir lif kaynağı ve su bakımından zengin olduğundan Hurma çok besleyici bir meyvedir.

Yüksek oranda lif ihtiva etmesi nedeniyle de diyet yapan kişiler içinde vazgeçilmez bir meyvedir.

Hurma ne içerir?

Hurma, bağırsak için müshil ve müshil olan yüksek oranda su ve lif içerir ve bileşenlerinin yaklaşık %57'si vücuda enerji sağlamak için gerekli ve önemli olan basit karbonhidratlar ve şekerlerdir ve bunun için genellikle dahil edilir.

EN MASUM TATLI HURMA

Evet yanlış okumadınız bir çok uzman ve diyetisyeninde söylediği gibi; hurma hem içerik bakımından, zengin minerallere, yüksek lif ihtiva etmesi sebebi ile sindirim sistemine faydalı tok tutan bir besin olması ve tatlı olarak da 0 doymuş yağ oranı ve kalori bakımından düşük oranları ile öğünlerinizde tatlı yerine tüketebileceğiniz lezzetli bir besindir.

HURMA ve SÜT DİYETİHURMA ve SÜT DİYETİ

Hurma ve süt diyeti en popüler ve en sık kullanılan diyetlerden biridir. Genellikle Hurma ve süt diyeti bir program çerçevesinde yapılır ve 3 öğün, her öğünde 7 Hurma ve toplam 21 hurma ve orta yağlı 1'er bardak süt ile yapılır.

Vücutta dehidratasyon oluşmaması için bol miktarda su içerek takibi gerekir ve şeker eklenmeden çay, kahve, anason veya papatya içilmesine izin verilir.

Genellikle hurma sonrası ve süt diyeti bir hafta takip edildiğinde yaklaşık 3-4 kg kilo kaybına neden olur.

Aynı zamanda en ünlüleri demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve A ve B vitaminleri olan çok çeşitli vitamin ve mineraller içerir ve üç küçük boyutlu tahıl yaklaşık 60 kalori verir ve meyvelerin bir kısmı olarak kabul edilir.

Süte gelince, bir fincan süt ürünleri, proteinler, "B" ve "A" vitaminleri, mineraller, tuzlar, özellikle kalsiyum, çinko ve fosfor açısından çok zengin olan bir porsiyon olarak kabul edilir. fincan yaklaşık 120 kalori verir.

Hurma ve süt diyetinin artıları ve eksileri:
Hurma ve süt diyeti, düşük kalorisi, içindekilerin berraklığı ve süreleri ile karakterizedir, bu da takip etmeyi kolaylaştırır.

Bununla birlikte, aksine , bazı yiyecekler konusunda yetersizdir ve bildiğimiz gibi, uygun diyet ve sağlık, bilimsel ve doğru temele dayanan bir diyettir, böylece kişinin sağlık durumuna ve tıbbi durumuna göre uygun olur ve uygun olanı dikkate alır. herhangi bir diyet programı için koşullar, tüm besin gruplarının dengesi, çeşitliliği ve kapsamı açısından doğrudur.

Bu nedenle hastalık öyküsü olmayan ve beslenme uzmanı gözetiminde olan bir kişiye en fazla 3 ila 7 günden fazla takip etmesi ve takibini yapmadan tek başına devam etmesi önerilmemektedir. uzun bir süre vücut yorgunluğuna ve vücut için gerekli protein ve bazı mineral ve tuzlarda azalmaya neden olabilir ve yoksulluğunu unutmayız Antioksidanlarda ve özellikle "C" vitamininde bağışıklığımızın zayıflamasına ve vücudun genel zayıflaması.

Hurma ve süt diyeti için bir örnek

Bu diyet içindeki mineral ve vitamin oranında artışla birlikte 1000 kaloriden az olmayan kaloriyi içeriyor.

İlk üç gün:

Kahvaltı - 7 orta boy hurma. Bir fincan orta yağlı süt.
İlk Ara öğün - 1 Yağsız bir fincan karışık salata veya yarım fincan pişmiş sebze (mısır, havuç, bezelye veya haşlanmış patates)
Öğle yemeği - 7 orta boy hurma. Bir fincan süt veya orta yağlı süt.
2. Ara öğün - Bir tabak salata (bir kaşık zeytinyağı, bir çeyrek somun esmer ekmeğin geri kalanı kesilmiş, dilediğiniz gibi sebzeler, tabii ki sumak, limon suyu ve nar ekşisi yapılmış salata sosu ile).
Akşam yemeği - 7 orta boy hurma. Bir fincan süt veya orta yağlı süt.

Diyetin ardından haftada dört gün, tüm besinleri içeren ve size uygun olan ve bir beslenme uzmanı tarafından hesaplanan dengeli bir diyetle, bu diyetin sadece bir beslenme uzmanı ve onun gözetiminde uygulandığı dikkate alınarak tamamlanması tercih edilir.

Günde en az 6-8 bardak su içmeyi ve her türlü sportif faaliyette bulunmayı unutmayın.

Hurma ??ve süt diyetini yapmaması gereken bazı gruplar:

* Hamile kadınlar.
* Emziren kadınlar.
* Diyabet ve kalp damar hastalığı gibi kronik hastalıkları olan kişiler.
* Çocuklar.
* Genel olarak bağışıklığı düşük olan insanlar.
E-MARKET

TÜM ÜRÜNLER
VAKUMLU HURMA SUKKARİ VAKUM
TAZE HURMA SUKKARİ RUTAP
MAYALANMIŞ HURMA SUKKARİ MECROŞ
DÖKME HURMA
HURMA PEKMEZİ & CEZERYESİ
HEDİYELİK HURMA

ÜRÜNLERİMİZ

TAZE YAŞ HURMA
VAKUM HURMA
TAZE KOLİ HURMA
İŞLENMİŞ HURMA
HEDİYELİK HURMA
TOPTAN HURMA

HURMA HAKKINDA

HURMA BLOG
HURMA MEYVESİ
HURMA ÇEŞİTLERİ
HURMA'NIN FAYDALARI
BEBEĞİNİZ İÇİN HURMA
BESLENME VE DİYETTE HURMA

İLETİŞİM

İLETİŞİM VE ULAŞIM
ŞİRKET BİLGİLERİ
BANKA HESAP NUMARALARI
WHOLESALE DATE SALES

SOSYAL MEDYA

Facebook Instagram Youtube Twitter 
ABONE OLUN

Yeni ürünler ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için mail adresinizi ekleyiniz!

E-Mail adresinizi aşağıdaki kutuya giriniz.
Valid XHTML 1.0 Transitional © 2020 by tamrhurma.com
 Gizlilik & Güvenlik
Yukarı